S hormónmi nie sú žarty

pills-1354782_640Nedávno som sa ocitla v čakárni u gynekológa, kde som mala možnosť vypočuť si zaujímavý rozhovor. Vedľa mňa sedela mamička s asi 15 ročnou dcérou. Zrazu sa tam objavila mamičkina kamarátka s otázkou, čo tam robia. Na to mamička zalomila rukami a začala rozprávať: „Predstav si čo sa stalo. Anička /volajme tak dcéru/ dostala menzes a my máme ísť za dva dni na dovolenku. Chcem aby jej dala lekárka nejaké hormóny a zastavila to krvácanie.“ V tom momente sa mi zastavil mozog. Zabudla som, že v „matrixovom“ svete sa dejú takéto veci. Že ľudia vôbec nerešpektujú svoje telo a prírodu a snažia sa všetkými chemickými prostriedkami „napraviť“ to, čo je prirodzené. Len preto, že to nevyhovuje ich tempu života. Sediac vedľa nich mi prebiehalo v hlave: „Mám, nemám, mám, nemám, mám … povedať im svoj názor? Povedať im o tom, ako mi hormonálna liečba zničila moje zdravie?“ Rozhodla som sa nepovedať.

Keď som sa v svojich 16tich rokoch prvýkrát ocitla na operačnom stole, gynekológ mi odporúčil začať užívať hormonálnu antikoncepciu. Následky tejto liečby na seba nenechali dlho čakať a o pár rokov som sa ocitla na operačnom stole znova. Moje hormóny sa zbláznili. Zlyhala mi štítna žľaza, lieky na jej liečbu nepomáhali, jediným východiskom (podľa lekárov) bolo vyoperovať celý orgán. Nakoľko som v tej dobe nemala vedomosti, ktoré mám dnes, štítna žlaza mi bola odobratá. Od toho momentu som bola odkázaná na doživotnú hormonálnu liečbu. Nakoľko som bola pre nich ešte decko, nikto mi nevysvetlil, čo to v skutočnosti znamená. Po operácií ma lekári „strašili“, že existuje 1% ľudí, ktorým znova dorastie. Dnes sa modlím, meditujem a čarujem, aby som patrila medzi to 1% a mohla lieky zo svojho života kompletne vylúčiť.

Neviem, či by som zmenila svoj názor, kebyže niekto v tom období za mnou prišiel a povedal mi podobný príbeh. A je zbytočné sa nad tým zamýšľať. Dôležité je, čo vám viem odovzdať dnes.

Veľmi často ku mne chodia na konzultácie ženy, ktoré majú bolestivú či nepravidelnú menštruáciu, prípadne žiadnu. Ženy, ktoré majú v prsníkoch hrčky, cysty, nádory. Všetky majú spoločné jedno – užívali antikoncepciu. Samozrejme je to častokrát sprevádzané aj nesprávnym stravovaním, či rôznymi hormonálnymi disruptormi, ktoré sú všade okolo nás (ftaláty, dioxiny, bisfenol A a iné), čo bolo aj v mojom prípade. No hormonálny zásah do tela v podobe chemických liečiv je výrazne zdraviu ohrozujúci. Dnes je už urobených množstvo štúdií, ktoré dokazujú, že hormonálna antikoncepcia zvyšuje riziko rakoviny prsníka. Že deti narodené pomocou hormonálnej liečby sa rodia s ochoreniami cukrovky či srdcovo-cievnymi. Nebuďte pštrosom a nepchajte hlavu do piesku. Pozrite sa realite do očí.

Existuje množsto alternatívnych spôsobov, ako si môžete pomôcť. A aj v prípade, že sa už prejavili nežiadúce účinky. Dôverujte svojmu telu a Matke prírode a nezaťažujte svoje telo hormónmi pokiaľ nemusíte. Určite nie kvôli tomu, že máte ísť na dovolenku. Môžete to o pár rokov veľmi ľutovať. A potom budete možno robiť všetko pre to, aby ste to zmenili. Tak ako ja. Ja už čas späť nevrátim. No vy sa ešte môžete rozhodnúť, čo urobíte.

Ak chcete vedieť, ako si pomôcť bez hormónov, obráťte sa na mňa. Rada vám poradím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *