Ekologickí pomocníci do kuchyne

V dnešnom článku vám prinášam EKO tip 🙂 a budem sa snažiť vám takýchto prinášať viac 🙂 Zdravý životný štýl nie je iba o strave, no spája sa rozhodne aj s ekológiou a našim vzťahom k prírode. Všetky naše kroky by mali smerovať k tomu, aby sme ju nezaťažovali a neznečisťovali. Dnešný eko tip sa týka pomocníkov do kuchyne, ktorých môžete vidieť na obrázku.

Menšia škrabka je určená na čistenie zeleninky. Vedeli ste, ze veľa potrebných vitaminov sa nachádza v šupke? Bola by veľká škoda ju vždy odstraňovať, najmä ak je v bio kvalite. Škrabka vám vydrží niekoľko rokov, výborne vyčistí všetky nečistoty a je vyrobená z prírodných materiálov (ryža). Takúto škrabku zoženiete v bio obchodoch.

Škrabka s rúčkou je u nás doma pomerne nová, no ja ju milujem. Viete čo to je? Je to pomôcka na umývanie riadov! Žiadne smradľvé, plné baktérií nasiate hubky, ktoré zaťažujú našu ekológiu. Umýva sa s ňou výborne a hlavne ju ľahučko po skončení vyčistíte. Takisto je vyrobená z ryže a môžete ju používať roky. Škrabku na riad som kúpila v jednom čínsko obchode za pár centov 🙂 Verím, že aj vo vašej blízkosti sa taký nejaký nájde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *