Kam sa ísť na Slovensku najesť

Častokrát sa ma pýtate, že kam sa chodím najesť. No, pravdu povediac, ja sa do reštaurácia dostanem nie veľmi často, nakoľko preferujem doma varenú stravu. Dôvodov je viacero – urobím si ju presne podľa svojej chuti a hlavne podľa aktuálneho zdravotného či duševného stavu, poznám potraviny, ktoré do pokrmu použijem a hlavne do nej dáva svoju vlastnú energiu. Niekedy však aj ja dostanem chuť vypadnúť von, prípadne osláviť nejakú príležitosť či sa skrátka iba niekde najesť keď nestíham variť. Rozhodla som sa pre vás teda spísať reštaurácie, v ktorých by som sa ja sama najedla. Väčšina z nich je ale otvorená iba cez týždeň, čo vidím ako veľký mínus.

Bratislava

Čajovňa Biela Ľalia – úžasná majiteľka s obrovským srdcom, v ponuke vždy 1 obedové menu, ktoré je vegánske /pravidelne tam môžete ochutnať napr. vegánske bryndzové halušky/

Re-fresh – rovnomerný výber mäsitých a vegánskych jedál, veľmi príjemní personál, určite odporúčam vyskúšať ich Vegan burger

Mercado – pre tých, ktorí chcú trošku viac luxusu, nájdete tu aj mäsové pokrmy, aj vegánske a vždy vedia výjsť v ústrety ak chcete niečo zmeniť. Používajú vlastnoručne vyrobené bio produkty.

Will Salas – takisto majiteľ s veľkým srdcom, rodinný podnik. Tiež tu nájdete aj mäso aj vege pokrmy. Nemajú problém zmeniť ak niečo treba zmeniť a tešiť sa tu môžete najmä pestrému výberu zeleniny. V reštaurácií si viete zakúpiť aj priamo potraviny, z ktorých jedlá pripravujú.

Thali – vegetariánska indická reštaurácia, má viacero pobočiek. Jedlo je viac pikantné, ako to v Indii býva, no vždy je na výber aj neštiplavé. Nemajú menu, ale bufetové stoly. Určite odporúčam využiť ich Happy hour.

Zdravíčko – makrobiotická kuchyňa, veľmi srdeční majitelia, takisto vedia výjsť v ústrety ak treba niečo zmeniť. Vždy majú v ponuke aj HIT menu (pre ľudí s histaminovou intoleranciou)

Veg life – viaceré pobočky, pestrý výber

Vegan Kiosk – jedlo „do ruky“, čisto vegánske, rôzne druhy burgrov, vegánsky hotdog a pod., výborné keď potrebujete v meste niečo rýchlo zhrabnúť a spapať

Waga mama – pár mesiacov dozadu vytvorili špeciálne vegánske menu, no dá sa dobre vybrať aj z ostatnej ponuky. Väčšina pokrmov je viac pikantná, výhodou tu je že sú veľmi ústretoví a zmenia čo treba /teda to čo sa dá/. Veľmi príjemní personál.

Žufaňa – určite odporúčam vyskúšať na raňajky, pečú si vlastný chlebík a robia výborné pomazánky.

Veggie
Foodstock
Made with Laf
Love by Vegana
Vegan Bar
BioBar Vitarián
Bioland
Mondieu

Nitra

Páni Baklažáni – vegánska reštaurácia s ďalším srdečným majiteľom a odborníkom na výživu. Okrem toho, že je vegánska, tak tam naozaj používajú aj kvalitné plnohodnotné potraviny, žiadny „junk food“.

Banská Bystrica

Lunter – Lunter značku a ich famózne nátierky pozná asi každý. Ich reštaurácia v BB je rovnako výborná, je čisto vegánska, vždy je viacero možností výberu. Veľmi sa mi páči, že robia aj raňajky.

Trnava

Čarovňa – vegánska reštaurácia, veľmi chutné jedlá, úžasní majitelia, príjemné prostredie, hneď vedľa je obchodík, kde si môžete zadovážiť použité potraviny.

Forky’s – na nich som narazila prvýkrat v Čechách, kde majú dve pobočky, no bola som si už vyskúšať aj tu Trnavskú. Čisto vegánske, veľký výber, veľké porcie a veľmi chutné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *