Dovolenka trochu ináč

V lete sa to hromadí na sociálnych sieťach fotkami z dovoleniek, tak prispejem ja zážitkami z tej mojej, trošku ale asi netradičnej..

Po niekoľkých rokoch som sa vrátila do Holandska na jeden z najsilnejších seminárov, aký som v živote zažila – 8-dňový seminár pod názvom Bez Ega, ktorý spadá do výcvikového programu terapeutov metódy Cesta vedený Brandon Bays /a bez absolvovania ktorého sa nemôžete ani stať akreditovaným terapeutom tejto metódy/.. Namiesto opaľovania na slnku, sme pálili naše nezdravé vzorce správania, hry nášho ega, masky, pretvárky.. a poviem vám, že to boli popáleniny tak 4-tého stupňa. Dotýkate sa svojich najväčších strachov, prežívate si ich na vlastnom tele, čelíte skutočnej pravde, pred ktorou častokrát utekáte, lebo sa bojíte byť zranení… Namiesto suvenírov sme si priniesli otvorené srdcia, lásku, pokoru, pokoj.. Z omylu, že my sme našou mysľou, telom, či emóciami, sme sa vrátili k svojmu zdroju – čistému bytiu, láske a vedomiu. 

A keďže som tento rok nebola účastníčkou, ale trénerkou (za čo som nesmierne vďačná), mohla som okrem toho slúžiť ešte tým nedotknutým, novým, možno budúcim terapeutom a spolu-sprevádzať ich na ceste k ich vlastnému svetlu. Síce som prišla vyčerpaná (na rozdiel od klasického lehára pri mori/, no ako to býva /a nič iné som ani nečakala), bola to jedna z najkrajších dovoleniek života! Každý strach, ktorý prežívate, každé hodnotenie, posudzovanie, pochybovanie, pocit menejcennosti, malosti, nemilovanosti, potreba neustálej kontroly, neprítomnosť, netrpezlivosť… to všetko sú iba hry vášho ega. To nie ste vy. 

A či žijem svoj život bez ega?? Dobrovoľne sa priznávam, že určite nie.. no momenty mimo neho sa stale zvačšujú, stále viac nezdravých vzorcov správania sa zvedomuje, moje telo, duša a myseľ sa zprítomňuje a ja sa pred nimi s pokorou skláňam a kráčam ďalej. 

Čo môžete urobiť vy, aby ste priblížili k svojmu skutočnému zdroju? Môžete absolovať individuálnu terapiu so mnou alebo sa prihlášiť na úvodný víkendový seminár so samotnou autorkou tejto krásnej liečivej metódy.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *