Koronavirus

Nedá mi niečo nenapísať ku koronavírusu. Nebudem sa vyjadrovať k tomu, či je nebezpečný alebo nie, či si máte dávať na tvár rúško, na to sú tu iní ludia. Ani nebudem písať o tom, že si máte umývať ruky. Takisto tu nenájdete informácie o tom, ako sa prejavuje. No pár tipov pre vás mám:

– v prvom rade si uvedomte, že každý jeden strach/stres/panika, akokoľvek to nazveme, bude oslabovať naše telo a jeho vibrácia bude klesať. Takže vám to v obranyschopnosti rozhodne nepomôže, práve naopak. Čím viac budete panikáriť, tým viac budete oslabení. Nehovoriac o zákone príťažlivosti – kam ide zámer, tam ide energia. Takže prvá rada – ukľudnite sa  .

– regále sú síce vo viacerých mestách vypredané, no mňa to absolútne netrápi a nemalo by ani vás. Biela múka či cestoviny so zdravím nemajú nič spoločné. Dôležité potraviny na pultoch zostávajú. Takže druhá rada – ukľudnite sa .

– možno je to práve koronavírus, ktorý nám zoslali vyššie moci zámerne, aby sme sa začali správať k životnému prostrediu a k svojim telám ináč. Pcháme hlavu do piesku, nechceme vidieť, čo je zjavné. Dobre vieme, že tie sprostosti, čo nám ležia v špajzi, nám nerobia dobre, no napriek tomu ich jeme. Tak sa to teraz možno zmení a ľudia si rozmyslia čo si dajú do úst. Konečne. Okrem toho, dnes môžeme vidieť, ako zastavenie výroby a konzumu v Číne obrovsky ovplyvnilo životné prostredie. Celá Zem sa vďaka tomu lieči a my budeme s veľkou pravdepodobnosťou dýchať oveľa lepší vzduch. Možno je to presne to, čo sa malo stať, keďže nepočúvame, nevidíme… v zime máme jar, v lete máme jeseň, požiare sa rozširujú, ľadovce sa topia… Aké dôkazy ešte potrebujeme? Myslím si, že ak sa neprestaneme správať k Zemi ako idioti, tak budú takého „skúšky“ chodiť stále častejšie.  Tretia rada – zobuďte sa, otvorte oči.

– rafinované potraviny nahraďte celostnými, jedzte veľa zeleniny, najmä tej bohatej na chlorofyl (zelená zelenina), zvýšte príjem strukovín. Na polotovary skúste zabudnúť, takisto na sladkosti. K jedlu si dávajte vždy kvasenú zeleninu

– mliečne produkty nám výrazne oslabujú funkciu pľúc a ako iste dobre viete, tie to schytajú pri tomto víruse najviac. Pľúca z pohľadu čínskej medicíny súviasia s našou ochrannou qi, v preklade s našou imunitou. Tak ich prestante zaťažovať a radšej ich vyživte. Stále pribúdajú nové a nové štúdie, ktoré dokazujú, ako veľmi nám tieto produkty škodia. Ak neveríte mne, hľadajte dôkazy vo vede. Pľúca môžete posilniť napr. ryžou natural, cesnakom, cibuľou, zázvorom, kalerábom, zelerom, chrenom, hlivou ústricovou.

– venujte sa denne nejakému cvičeniu, ideálne buď joga alebo qi kung, čím budete zvyšovať svoju energiu a rozhýbavať všetky stagnácie v tele.

– nájdite si každý deň čas na meditáciu – tá vám pomôže hlavne s prvými dvomi radami  Odporúčam skúsiť dychovú meditáciu, nakoľko spojíte 2 v 1. Hlboký pomalý dych je jedným zo základných pilierov zdravia a najlepším spôsobom ako posilniť už spomínané pľúca.

– choďte do prírody namiesto do nákupného centra. Kde nájdete viac liečivej vyživujúcej energie než v lese???

– ak to nebude stačiť a predsa len si chcete dať nejakú tabletku , pomôcť vám môže napr. Coriolus, Zelený jačmeň alebo Vironal. Všetky tri posilnia vašu obranyschopnosť, každá iným spôsobom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *