Certifikáty

V rámci svojej práce som za posledných 10 rokov absolvovala množstvo kurzov, škôl, stretla veľa učiteľov, či v oblasti výživy, jogy alebo terapií. Keďže cesta poznania je nekončiaca, tak ako moja vášen pre nové poznatky, stále sa vzdelávam ďalej, aby som mohla následne čo najviac kvalitných informácii priniesť do vašich životov. Aktuálne som študentkou Akadémie tradičnej čínskej medicíny v Brne. Mojou najväčšou školou je však samotný život. Všetko čo vyučujem, všetko čo odovzdávam, všetky nástroje, ktoré používam, som vyskúšala na sebe a sama sa podľa nich riadim. Denne sa stretávam s klientami a ich problémami a vidím, ako sa ich životy menia. A to je škola, ktorá síce nie je žiadnou štátnou inštitúciou uznávaná, no pre mňa je najdôležitejšia.

Viem, že pre niektorých však tento prístup nie je postačujúci a preto tu nájdete akreditované certifikáty dokladujúce moje vzdelanie v daných smeroch:

 

Diagnostik tradičnej čínskej medicíny /Akadémia čínskej medicíny/ – 3 ročné štúdium TCM, taoistickej filozofie, učenie yin-yang, učenie o 5 prvkoch, akupunkturné dráhy, náuka o vnútorných orgánoch, pulzová diagnostika, diagnostika z jazyka, určovanie syndrómov TCM, pravidlá čínskej dietetiky, úvod do fytoterapie.

 

 

Planed-based nutrition certificate, ukončený na T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies and eCornell. Tento program je intenzívny 6-týždňový akreditovaný program pod záštitou viac ako 25 celosvetovo uznávaných doktorov a lektorov. Program je orientovaný na rastlinnú stravu a jej vplyv na naše zdravie. Kvalita programu je vyjadrená už samotnými odborníkmi, ktorí ho vedú, ako je napr. T. Colin Campbell, Caldwell B. Esselstyn, Michael Greger a iní. Pre jeho úspešné absolvovanie je potrebné zvládnuť viaceré testy a napísať niekoľko esejí k danej tematike.

 

 

Inštruktor jogy 1. kvalifikačného stupňa. Yoga Vidya je zameraná na školenie kvalifikovaných inštruktorov. Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Kurz pozostáva z teoretickej časti/joga, anatómia, výživa, psychológia  iné/ a praktickej časti /prevedenie samotných asan a vedenie hodiny/. Ukončený je záverečnou skúškou.

 

 

Akreditovaný terapeut metódy Cesta. Akreditovaný terapeutický program pozostáva z 5 intenzívnych seminárov /Intenzívna Cesta, Vedomá hojnosť, Uzdravenie vedomou komunikáciou, Sloboda od ega, Život transformujúci týždeň/. Akreditácia je následne získaná po úspešnom spracovaní prípadových štúdií.

 

Okrem vyššie spomínaných certifikovaných programov som absolvovala vzdelanie v oblasti:

 • čínska medicína /viaceré kurzy dietetiky a fytoterapie na Slovensku aj v zahraničí, plus aktuálne štúdium Akadémie TČM – ukončenie ako Terapeut čínskej medicíny/
 • počatie a gravidita v čínskej medicíne
 • nutričné poradenstvo a vyživa /makrobiotika, strava podľa 5 elementov, surová strava, paleo dieta, krvné skupiny, delená strava, vegetariánstvo, vegánstvo, výživa pre tehotné ženy, výživa v športe, výživa pre deti/
 • joga /viaceré kurzy Hatha jogy, Kundalini jogy, Tantra jogy, Athma Kriya jogy, Acro jogy/
 • tantra /Tantra joga, kurz Celotelový energetický tantrický orgazmus (A. Barnes), Kurz Odzbrojovania (A. Barnes)/
 • zdravé varenie /makrobiotika, vegánska strava, vegetariánska strava, raw strava, strava podľa 5 elementov/
 • rôzne alternatívne smery – homeopatia, ajurvéda, meditácie, fytoterapia, naturopatia, očistné metódy, smiechoterapie, muzikoterapia, a iné
 • terapie masážne – reflexná terapia, su-jok terapia, shiatsu
 • biológia ľudského tela a anatómia
 • ženské semináre /viaceré semináre na Slovensku aj v zahraničí, účasť na ženských kruhoch každý týždeň/
 • rôzne osobnostné, rozvojové semináre /semináre pracujúce s egom, s emóciami, so vzťahmi, a iné/
 • samovzdelávanie – stovky prečítaných kníh, vedeckých, klinických štúdií, odborných časopisov
 • iné – cvičenie SM systém

Okrem toho som v minulosti pracovala vo farmaceutickom priemysle na pozícií manažéra, vrámci ktorej som mala možnosť odborného vzdelania od viacerých uznávaných lekárov v oblasti gynekológie, urológie, imunológie a dermatológie. Svoje poznatky som následne odovzdávala ďalej na rôznych konferenciach v podobe prednášok pre odbornú verejnosť /lekárov/.