Kurz Strava ako liek

Rada by som vás pozvala na kurz Strava ako liek, ktorý vám poskytne celostný prístup k výžive a vášmu zdraviu. Kurz pozostáva zo 4 intenzívnych častí, kde sa oboznámite s množstvom nových a užitočných informácií. Na kurze pochopíte, ktoré potraviny vám škodia a prečo, takisto si osvetlíme ako naopak pracovať so zdravými potravinami a ktoré to sú. Rozobereme najčastejšie mýty a chyby v stravovaní, budeme sa venovať čínskej medicíne, no takisto západnému prístupu.  K výžive pristupujem celostne, beriem v úvahu všetky rokmi nadobudnuté a na sebe vyskúšané poznatky a rada by som vám ich odovzdala ďalej. Kurz vám ukáže, ako dokážete liečiť svoje telo stravou.

 

 

  • Tápete v rôznych výživových smeroch a neviete, ktorý je ten správny?
  • Vyskúšali ste už všetko možné, no stále máte zdravotné problémy?
  • Bývate často unavení?
  • Ste zmätení v tom, čo je pre vás správne?

 Tak je kurz určite pre vás!

1. časť
Východný pohľad na výživu

Ako liečiť telo stravou podľa východnej medicíny

Vychodná medicína rešpektuje diagnózu človeka a k nej na mieru zostavuje stravu. Naučíte sa základy energií jin a jang, pozrieme sa podrobnejšie na 5 elementov, ktoré sú základom k diagnostike podľa čínskej medicíny. Pochopíte jeden z hlavných princípov zdravej stravy – termiku potravín. Spoznáte, prečo vám niektoré potraviny robia dobre a niektoré nie.

2. časť
Západný pohľad na výživu 

Ako liečiť telo stravou podľa západnej medicíny

Oboznámime sa so základnými výživovými faktami, ako sú makro a mikronutrienty, ukážeme si novodobé klinické štúdie vo výžive a porozprávame si niečo aj o najčastejších civilizačných ochoreniach na Slovensku a o tom, ako im predísť. Takisto si vysvetlíme základy metabolizmu, zistíte, prečo je dôležité poznať fakty ako je glykemický index, či acidobázická tendencia.

3. časť
Najčastejšie chyby v stravovaní 

Spojenie oboch prístupov v chybách

Robíme ich dennodenne a častokrát o nich ani len netušíme. Ukážeme si, aké sú najčastejšie chyby pri stravovaní a ako tieto chyby vplývajú na naše zdravie. Spolu nájdeme cestu, ako týmto chybám predchádzať.

4. časť
Nutrične bohatá strava 

Spojenie oboch prístupov v správnej výžive

Naučíme sa, ako vyzerá nutrične bohatá strava, ktorá dodá vášmu telu všetko čo potrebuje. Naučíme sa veľa praktických rád, ako ktoré potraviny variť, aby ste z nich získali čo najviac, ako by mali vyzerať vaše raňajky, obed či večera. Spoznáte množstvo nových potravín a naučíte sa ako s nimi pracovať.

Toto presne potrebujem

Čo hovoria ľudia na kurz?

„Na každej časti kurzu som sa dozvedela niečo dôležité, čo v stravovaní robím inak, ako by sa malo. (a to sa mi zdalo, že sa o zdravú stravu celkom zaujímam :D). Monika je veľmi kompetentná v tejto oblasti, všetkým účastníkom kurzu ochotne odpovedala na otázky, ktoré nám vírili v hlave, či už sa týkali priamo kurzu alebo otázok správneho stravovania (ktoré niekto počul alebo čítal). Vedela zaujať postoj k všetkému opýtanému. Ja osobne si rada nechám poradiť od ľudí, ktorí na tom niekedy zdravotne neboli najlepšie, sami si našli svoju cestu a zo skúsenosti overených na vlastnej osobe potom pomáhajú ostatným. Spokojnosť nadovšetko a odporúčam. Určite dobre investované peniaze do svojho zdravia.“ Lucka, podnikateľka

 

„Už dlhši čas som hľadala spôsob ako by som mohla zmeniť svoj jedálniček k lepšiemu. Kurz Strava ako liek ma naučil ako sa stravovať správne berúc do úvahy pravidlá čínskej medicíny a západného prístupu k výžive. Našla som v ňom inšpiráciu robiť veci inak a taktiež cestu k zlepšeniu môjho zdravotného stavu. Zmeny som začala zavádzať postupne už počas kurzu a pozitívny výsledok sa dostavil už po niekoľkých dňoch. Monika viedla kurz v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Z jej prístupu bolo zrejmé, že svojimi znalosťami nám chce pomôct naučiť sa vyberať si správne potraviny a taktiež ako si ich pripraviť. Keď vidíte jej presvedčenie, že strava lieči, viete, že ste v dobrých rukách. Verím, že účasť na tomto kurze je výbornou investíciou do zdravia každého z nás.“ Gabika T.

 

ĎALŠIE REFERENCIE

Najbližšie termíny: 

Momentálne nie sú naplánované žiadne termíny

Kurz je vhodný pre kohokoľvek, koho zaujíma zdravý životný štýl a vplyv stravy na naše zdravie.

Prečo pristupovať k telu celostne? 

Cena celého kurzu je 90 eur. V cene kurzu je kurzovné, osobnostný rozbor podľa dátumu narodenia a zdravé recepty. V cene kurzu nie je poskytnutie prezentácie či v písomnej alebo elektronickej podobe. Každý účastník si robí vlastné poznámky podľa svojich potrieb.

Zoberte so sebou svoju kamarátku, manžela, svokru.. a získajte 10% ZĽAVU na kurz pre vás oboch!!!

Kurz je možné zakúpiť aj ako darček pre niekoho iného.

Registrácia na kurz: monika@cestapoznania.sk