Kurz Strava ako liek

Rada by som vás pozvala na mesačný kurz Strava ako liek, ktorý vám poskytne celostný prístup k výžive a vášmu zdraviu. Kurz pozostáva zo 4 intenzívnych stretnutí, kde sa oboznámite s množstvom nových a užitočných informácií. K výžive pristupujem celostne, beriem v úvahu všetky rokmi nadobudnuté a na sebe vyskúšané poznatky a rada by som vám ich odovzdala. Kurz vám ukáže, ako dokážete liečiť svoje telo stravou.

  • Tápete v rôznych výživových smeroch a neviete, ktorý je ten správny?
  • Vyskúšali ste už všetko možné, no stále máte zdravotné problémy?
  • Bývate často unavení?
  • Ste zmätení v tom, čo je pre vás správne?

 Tak je kurz určite pre vás!

1. stretnutie
Východný pohľad na výživu

Ako liečiť telo stravou podľa východnej medicíny

Vychodná medicína rešpektuje diagnózu človeka a k nej na mieru zostavuje stravu. Naučíte sa základy energií jin a jang, pozrieme sa podrobnejšie na 5 elementov, ktoré sú základom k diagnostike podľa čínskej medicíny. Pochopíte jeden z hlavných princípov zdravej stravy – termiku potravín. Spoznáte, prečo vám niektoré potraviny robia dobre a niektoré nie.

2. stretnutie
Západný pohľad na výživu 

Ako liečiť telo stravou podľa západnej medicíny

Oboznámime sa so základnými výživovými faktami, ako sú makro a mikronutrienty, ukážeme si novodobé klinické štúdie vo výžive a porozprávame si niečo aj o najčastejších civilizačných ochoreniach na Slovensku a o tom, ako im predísť. Takisto si vysvetlíme základy metabolizmu, zistíte, prečo je dôležité poznať fakty ako je glykemický index, či acidobázická tendencia.

3. stretnutie
Najčastejšie chyby v stravovaní 

Spojenie oboch prístupov v chybách

Robíme ich dennodenne a častokrát o nich ani len netušíme. Ukážeme si, aké sú najčastejšie chyby pri stravovaní a ako tieto chyby vplývajú na naše zdravie. Spolu nájdeme cestu, ako týmto chybám predchádzať.

4. stretnutie
Nutrične bohatá strava 

Spojenie oboch prístupov v správnej výžive

Naučíme sa, ako vyzerá nutrične bohatá strava, ktorá dodá vášmu telu všetko čo potrebuje. Naučíme sa veľa praktických rád, ako ktoré potraviny variť, aby ste z nich získali čo najviac, ako by mali vyzerať vaše raňajky, obed či večera.

Toto presne potrebujem

Čo hovoria ľudia na kurz?

„Na každej časti kurzu som sa dozvedela niečo dôležité, čo v stravovaní robím inak, ako by sa malo. (a to sa mi zdalo, že sa o zdravú stravu celkom zaujímam :D). Monika je veľmi kompetentná v tejto oblasti, všetkým účastníkom kurzu ochotne odpovedala na otázky, ktoré nám vírili v hlave, či už sa týkali priamo kurzu alebo otázok správneho stravovania (ktoré niekto počul alebo čítal). Vedela zaujať postoj k všetkému opýtanému. Ja osobne si rada nechám poradiť od ľudí, ktorí na tom niekedy zdravotne neboli najlepšie, sami si našli svoju cestu a zo skúsenosti overených na vlastnej osobe potom pomáhajú ostatným. Spokojnosť nadovšetko a odporúčam. Určite dobre investované peniaze do svojho zdravia.“ Lucka, podnikateľka

 

„Už dlhši čas som hľadala spôsob ako by som mohla zmeniť svoj jedálniček k lepšiemu. Kurz Strava ako liek ma naučil ako sa stravovať správne berúc do úvahy pravidlá čínskej medicíny a západného prístupu k výžive. Našla som v ňom inšpiráciu robiť veci inak a taktiež cestu k zlepšeniu môjho zdravotného stavu. Zmeny som začala zavádzať postupne už počas kurzu a pozitívny výsledok sa dostavil už po niekoľkých dňoch. Monika viedla kurz v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Z jej prístupu bolo zrejmé, že svojimi znalosťami nám chce pomôct naučiť sa vyberať si správne potraviny a taktiež ako si ich pripraviť. Keď vidíte jej presvedčenie, že strava lieči, viete, že ste v dobrých rukách. Verím, že účasť na tomto kurze je výbornou investíciou do zdravia každého z nás.“ Gabika T.

ĎALŠIE REFERENCIE

Najbližší voľný kurz /September/ POLOVICA PREDANÁ: 12.9. – začiatok, potom pokračujeme 19.9., 26.9., 3.10., vždy o 18.00 – 20.00

Miesto: Centrum La Mond, Nevädzova 4, Ružinov, Bratislava /priestory čajovne Biela lalia/

Kurz je vhodný pre kohokoľvek, koho zaujíma zdravý životný štýl a vplyv stravy na naše zdravie.

Prečo pristupovať k telu celostne? 

Cena celého kurzu je 80 eur. V cene kurzu je kurzovné, osobnostný rozbor podľa dátumu narodenia a zdravé recepty. V cene kurzu nie je poskytnutie prezentácie či v písomnej alebo elektronickej podobe. Každý účastník si robí vlastné poznámky podľa svojich potrieb.

Zoberte so sebou svoju kamarátku, manžela, svokru.. a získajte 10% ZĽAVU na kurz pre vás oboch!!!

Kurz je možné zakúpiť aj ako darček pre niekoho iného.

Registrácia na kurz: monika@cestapoznania.sk alebo telefonicky na 0903 247 108