O mne

Celý náš život je určitou cestou poznania. Niekedy veľmi tŕnistou a náročnou, no niekedy veľmi krásnou. Je na nás, ktorou z nich sa rozhodneme kráčať. Ja som sa rozhodla ísť cestou zdravia, vedomého života, autenticity, slobody a poznania.

Môj zdravotný stav ma jedného dňa donútil zastaviť sa a povedať „Dosť!“. Život, ktorý som žila, som vlastne nežila, iba prežívala. Dnes hovorím nie „bohužiaľ“, ale „vďaka Bohu“, že som sa dostala vo svojom pomerne nízkom veku do štádia, kde kvalita môjho života bola vyjadrovaná počtom liekov, ktoré som konzumovala a počtom operačných zákrokov, ktoré som absolvovala. Dnes viem, prečo som si tým musela prejsť – aby som našla tú správnu cestu.

 

Moje detstvo som prežila s milujúcimi rodičmi, nijako sa nevymikalo normálu. No ako hovorí moja mama, vždy som bola „živé dieťa“ resp. „čert“. To mi ostalo dodnes. Rodičia ma viedli k športu od veľmi nízkeho veku, za čo som im veľmi vďačná. A práve aj vďaka pravidelnému pohybu bol môj metabolizmus veľmi zrýchlený. Nikdy som nemala problém s váhou, tak prečo sa obmedzovať v svojej strave. Bola som tzv. „všežravec“, návštevy fastfoodov som obľubovala. K nezdravému stravovaniu sa pridal zhýralý život z obdobia puberty. Ponocovanie, alkohol, žúrky, adrenalín… Moje telo ma začalo upozorňovať, že niečo nie je v poriadku. Ja som však nepočúvala. Až som sa prvýkrat v 16 rokoch ocitla na operačnom stole. To mi nestačilo – týždeň po operácií som bola na festivale s pivom v ruke. Takto to pokračovalo ďalej, no prišla do toho ešte práca a neustály stres. To môjmu zdraviu nepomáhalo. Keď som sa o pár rokov ocitla na operačnom stole znova, začala som vážne rozmýšľať nad svojim životom. Kamaráti mi začali hovoriť ľubozvučnú vetu – „veď ty si stále chorá, nepamätáme si, kedy si bola zdravá“. A tak to bolo. Množstvo chronických ochorení sprevádzali rôzne akútne. Cítila som sa stále viac a viac unavená, podráždená a vôbec nie zdravá či nebodaj šťastná. Jedného dňa, keď som bola opätovne u svojho lekára, prišiel bod zlomu. Lekár mi povedal vetu, na ktorú nezabudnem: „Možno sa už nikdy neuzdravíte a do konca života budete užívať lieky.“ A vtedy som si povedala Dosť! Odišla som domov a začala som študovať. Hľadať inú cestu.

O zdravej strave počujete na každom kroku. No dokým nemáte naozaj vážne zdravotné problémy, výživa vás väčšinou nezaujíma. Začala som veľmi zľahka meniť stravu a už po malých zmenách so videla obrovské výsledky. Rozhodla som sa vyhľadať odborníkov. Odborníkov v alternatívnej liečbe. Vyskúšala som množstvo terapií, prešla som si rôznymi stravovacími návykmi. Život sa mi výrazne menil. Moje ochorenia sa nevracali, telo sa liečilo, naberala som energiu, lekárov som už nenavštevovala. Natoľko ma to fascinovalo, že som začala študovať výživu a ľudské telo intenzívnejšie. Navštevovala som množstvo kurzov, do života mi prichádzali učitelia. Zrazu sa ma kamaráti začali pýtať na rady. Začala som písať. Písať o tom, čo pomohlo mne, ako sa mi zmenil život a o tom, čo ľudia nevidia alebo nechcú vidieť. A ľuďom sa to páčilo. Moje nadšenie a nadšenie ľudí okolo mňa ma doviedlo k tomu, že som sa začala venovať poradenstvu profesne. Moje hobby sa stalo mojou prácou. Milovala som to. Bolo úžasné sledovať ľudí okolo mňa, ako sa im menia životy. A to iba vďaka tomu, že ja som našla svoju cestu.

KONZULTÁCIA ZDARMA

Pripojila sa k tomu moja vášeň pre pohyb a do života mi prišla jóga. Netrvalo dlho a začala som viesť vlastné hodiny. A ľudia to znova milovali. Bolo to ako žiť svoj sen. Keď som si myslela, že môj život sa už tak dramaticky zmenil, že už to viac nejde, do života mi prišla terapia Cesta. Tá ma vyviedla z omylu a ja som pochopila, aká dlhá je ešte moja cesta poznania. Všetko dávalo zrazu zmysel. Spojenie výživy, pohybu a duchovna vytvorilo jeden krásny koncept. Koncept terapeuta, ktorý rieši veci komplexne. Mňa.

Viac o tom aká som a ako pracujem vám prezradia referencie: Ako mi Mon zmenila život