Rozvod či Rozchod neznamená zlyhanie

Rozchod alebo rozvod neznamená zlyhanie! Častokrát je to ale v spoločnosti a nami tak vnímané… Ja keď som sa rozvádzala, v rodine znela veta: „Toto je naša karma, čo sme komu urobili?“. Kamarátka mi zas vravela: „Ako je možné, že ty sa rozvádzaš, veď si terapeutka.“ Ja som to však videla ináč.

V svoje terapeutickej praxi sa s tým stretávam u klientov často.. nesú v sebe roky starý pocit viny a pocit zlyhania. „Zlyhal som ako manžel, zlyhala som ako milenka, zlyhala som ako partnerka…“ a verte či nie, to je ešte ten lepší prípad… častokrát totižto kvôli týmto pocitom v tých vzťahoch naďalej zotrvávame, sme jeden pre druhého toxickými, mame milencov, milenky, uťahujeme sa do svojej ulity a žijeme ako dve mrtvoly vedľa seba… lebo, čo si o tom pomyslí okolie? čo si o tom pomyslia moji rodičia? čo si o tom pomyslí ktokoľvek…. v tom momente môžete všetkým tým ľuďom ukázať pomyslený stredný prst (alebo aj skutočný )…

Po prvé, neni to nikoho iného život, než váš! Tak si s nim robte čo chcete…
Po druhé, fakt si myslíte, že je lepšie v tej toxicite zostávať len preto, že vaše ego si myslí, že ste zlyhali?
Rozchod či rozvod neznamená zlyhanie! Čo teda môže ale predstavovať?

  • rozhodnutie nežiť v toxickom vzťahu
  • rozhodnutie, že chcem kráčať ďalej
  • rozhodnutie počúvať svoje srdce
  • poznanie, že všetko sme si už odovzdali
  • rozhodnutie žiť šťastne
  • ukončenie jednej etapy nášho života, za ktorú sme vďační
  • pochopenie, že v tejto úrovni vedomia ďalej nevieme spolu fungovať, ubližujeme si a potrebujeme to opustiť
  • alebo len že na tých rukách už nie sú fajky ale krížiky….

A áno, možno niekedy naše rozhodnutie nie je úplne vedomé a riadi ho nejaká iná forma nášho ega (napr. sa bojíme intimity), no stále to neznamená, že sme zlyhali!

Keď sa ukončí spolupráca vo firme alebo sa prestaneme s niekym stretávať, s kým sme predtým boli priateľmi, za zlyhanie sa to nepovažuje… ale z nejakého dôvodu v partnerskom vzťahu áno takže poďme začať prvým krokom, že my sami uveríme tomu, že máme všetko právo ukončiť náš partnerský vzťah kedykoľvek to tak budeme cítiť! či sme manželia, milenci, či sú tam deti, či máme spoločné majetky, či sa to páči mojej mame alebo nie….

!ŽITE!

Ak ťa niečim príspevok obohatil, súznieš s ním, vopred ďakujem za tvoje zdielanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *