Emocionálna joga

Telová terapia je terapia, ktorá ako už hovorí samotný názov pracuje s fyzickým telom. Nie je založená na práci s mysľou a podvedomím, práve naopak. Terapia s telom môže zahŕňať dotyky, prácu s dychom či prácu s energiou, v závislostí od toho, aká konkrétna terapia sa používa.

Telová terapia je vynikajúca metóda pre „mysľových“ ľudí. Nie je pri nej vôbec dôležitý príbeh, dôležité je to, čo sa deje v tele a s telom. Hlava sa tak dokáže pri nej viac vypnúť a myšlienky ukludniť. Vďaka tomu sa klient dostáva do prítomnosti a do skutočných pocitov v sebe samom.

Veľa ľudí je od svojho tela odpojená. Nedovoľujú si cítiť svoje pocity, emócie, utekajú k myšlienkam a predstavám. Telová terapia nám pomáha vraciať sa späť k nemu, pomáha nám vytvárať si k nemu opätovne pozitívny vzťah a učí nás, ako veľmi je naše telo dôležité. V našom tele sa ukrývajú všetky odpovede a preto je veľmi dôležité na tomto mieste aj hľadať.

 

EMOCIONÁLNA JOGA 

Emocionálna joga je špeciálny druh terapie, ktorá ako hovorí samotný názov, má základy v joge. Nejde však vôbec o klasické cvičenie zostáv. Využívajú sa v nej síce asány, no úplne iným spôsobom. Terapia teda pracuje s fyzickým telom, no zároveň pracuje aj s dychom, s energiou, dotykom a trasením. Počas tejto jogy sa z tela uvoľňujú rôzne emócie, ktoré sme si roky v našom tele uschovávali. Nie je v nej priestor na myšlienky, na príbehy. Dostáva vás do prítomnosti, cez ktorú ale uvoľňujeme bloky a zranenia z minulosti.

V akých prípadoch môže byť táto terapia nápomocná?

  • uvoľnovanie hlboko potlačených emočných blokád
  • prepojovanie s telom
  • uvoľnovanie fyzických stagnácií v tele
  • uvoľňovanie energetických stagnácií v tele
  • liečenie fyzických ochorení
  • liečenie duševných ochorení

Než sa pustíme do terapie…

Predtým, ako klient absolvuje terapiu čistenia traumát, je potrebné absolvovať Rozhovor s terapeutkou. Je to hlavne z dôvodu posúdenia, či je klient na terapiu pripravený, či ju vôbec môže absolvovať a takisto slúži toto stretnutie na vytvorenie si dôvery. Práve aj klient sa môže po tomto sedení rozhodnúť, že terapiu absolovať so mnou nechce, čo je úplne v poriadku.

Trvanie terapie: 1 hodinu

Cena terapie: 60 eur

Miesto: terapia prebieha v Borinke pri Bratislave

Terapiu je možné urobiť aj v pohodlí vášho domova (okolie Bratislavy), vtedy je príplatok za stretnutie 30 eur, t.j 120 eur dokopy.

Táto terapia je veľmi dobrá v kombinácií s Terapiou čistenia traumát.

Referencie:

„Znie to tak nevinne..  a poviete si, ze však čo mi len taká joga môže pomôcť?! Verte mi, pomôže. Je neuveriteľné, ako pár nevinne vyzerajúcich asán dokáže s našim telom pracovať na najhlbšej úrovni. Vďaka tejto terapii som si opäť prežila pôrod môjho syna, za ktorým boli uložené veľmi silné traumy. A to som si dovtedy na vedomej úrovni vôbec neuvedomovala. Ale naše telo si pamätá. A Monika aj touto formou pomáha tieto traumy preliečovať. Ďakujem.“ Ivka M.