Referencie : Kurz Strava ako liek

Napriek tomu, že som už absolvovala dve stretnutia ohľadom výživy s Monikou, tiež jednu praktickú ukážku varenia, veľmi som sa na kurz tešila, pretože som chcela získať ucelenejší pohľad na zdravé stravovanie a  názvy  tém prednášok boli veľmi zaujímavé. Už prvou prednáškou som bola nadšená, pretože nebol zaujímavý len jej názov, ale hlavne obsah. A ďalších prednášok som sa nevedela dočkať. Boli nám na nich stručne, jasne, zrozumiteľne podané vedomosti nadobudnuté Monikinými skúsenosťami a rôznymi štúdiami, ktoré prečítala. Monikino rozprávanie bolo veľmi pútavé. Zhrnula v ňom svoje poznatky a dala nám základ, z ktorého môžeme čerpať pri príprave stravy. Dozvedeli sme sa aké potraviny má náš jedálniček obsahovať v priebehu dňa, ako správne pripravovať a kombinovať potraviny, aby naše telo získalo z nich čo najviac živín. Všetkým, ktorí sa chcú stravovať zdravo, šetrne a láskavo k prírode a matke Zemi, odporúčam vypočuť si Monikine rady. Sú úprimné, nenásilné.

Ľudka Mináriková

Už Tvojom na prvom workshope Chyby v stravovaní som sa cítila konečne na správnom mieste. Zaujala si ma informáciami a vedomosťami, ktoré mi pred tým žiadny lekár ani výživový poradca nepovedal, a to som ich pochodila počas 7 rokov už celkom hodne. Vždy to bolo o samých diétach a zákazoch, čo jesť a čo nejesť bez toho, že by mi to niekto vedel vysvetliť a oddôvodniť a príčina problémov nebola riešená. Po workshope som absolvovala kurz Strava ako liek a ten vrelo odporúčam, pretože mi priniesol detailnejšie informácie napríklad ako kombinovať potraviny, ako ich pripravovať, ako sa stravovať podľa sezónnosti alebo ako sa vyvarovať chybám v stravovaní, potraviny podľa TČM a iné. Na kurze sa mi veľmi páčila príjemná atmosféra, ktorú si navodila a pozitívna energia, ktorú vyžaruješ. Tiež oceňujem Tvoje rady a odporúčania, je vidieť, že máš prehľad a skúsenosti. Páči sa mi tiež, že si pýtaš spätnú väzbu a úprimne sa zaujímaš o naše pocity.  Vždy som sa na kurz tešila a na každom som sa dozvedela vždy niečo nové a podstatné. Vedie ma k tebe intuícia a som rada, že som sa kurzu zúčastnila.

Zuzka Leskovská

Roky som len chodila po lekároch, riešila jeden zdravotný problém za druhým, počúvala postupné zakazovanie niektorých potravín, stresovala sa pri pomyslení na jedlo a motala sa v začarovanom kruhu. Pri tvojej prednáške o chybách v stravovaní som si uvedomila, že sa ma žiaden lekár nepýtal, čo jem, ako, kedy,... a ustavičné nútené diéty vlastne dobré vôbec neboli. Kurz Strava ako liek som uvítala ako možnosť pozrieť sa konečne bližšie aj na tému stravovanie. Západný a východný pohľad na výživu, najčastejšie chyby, ktoré robíme v stravovaní a nakoniec čo všetko z toho vyplýva - ktorá je tá skutočne vhodná strava, bohatá na látky, ktoré potrebujeme a bez toho, čo nám škodí. Pre mňa to bolo aj dosť motivujúce v tom, že som sa začala na potraviny pozerať aj inak ako doteraz a dohľadávať si o tom viac, snažiť sa to všetko aj postupne používať vo svojom živote. Som rada, že ľudia ako ty, Monika, existujú a oceňujem, že všetko, čo nás učíš, je z vlastnej praxe, zažité, vyskúšané, nie iba niekde prečítané. Bolo mi cťou spoznať ťa.

Janka

"Už dlhši čas som hľadala spôsob ako by som mohla zmeniť svoj jedálniček k lepšiemu. Kurz Strava ako liek ma naučil ako sa stravovať správne berúc do úvahy pravidlá čínskej medicíny a západného prístupu k výžive. Našla som v ňom inšpiráciu robiť veci inak a taktiež cestu k zlepšeniu môjho zdravotného stavu. Zmeny som začala zavádzať postupne už počas kurzu a pozitívny výsledok sa dostavil už po niekoľkých dňoch. Monika viedla kurz v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Z jej prístupu bolo zrejmé, že svojimi znalosťami nám chce pomôct naučiť sa vyberať si správne potraviny a taktiež ako si ich pripraviť. Keď vidíte jej presvedčenie, že strava lieči, viete, že ste v dobrých rukách. Verím, že účasť na tomto kurze je výbornou investíciou do zdravia každého z nás." Gabika

Gabika T.

Kurz Strava ako liek - Na každej časti kurzu som sa dozvedela niečo dôležité, čo v stravovaní robím inak, ako by sa malo. (a to sa mi zdalo, že sa o zdravú stravu celkom zaujímam :D). Monika je veľmi kompetentná v tejto oblasti, všetkým účastníkom kurzu ochotne odpovedala na otázky, ktoré nám výrili v hlave, či už sa týkali priamo kurzu alebo otázok správneho stravovania (ktoré niekto počul alebo čítal). Vedela zaujať postoj k všetkému opýtanému. Ja osobne si rada nechám poradiť od ľudí, ktorí na tom niekedy zdravotne neboli najlepšie, sami si našli svoju cestu a zo skúsenosti overených na vlastnej osobe potom pomáhajú ostatným. Spokojnosť nadovšetko a odporúčam. Určite dobre investované peniaze do svojho zdravia.

Lucka