Referencie : zdravá strava

Monikinými radami sa riadim, pokiaľ je to len trochu možné, už skoro rok /platné v Máji 2108/. V strave som výrazne obmedzila cukor a chlieb, vylúčila kávu. Moje trávenie sa výrazne zlepšilo a odrazilo sa to i na mojej kvalite života. Pociťujem menšiu únavu, ako pred rokom. Myslím si, že strava prispela k tomu veľkou mierou. Žiadny lekár sa ma za celý môj život neopýtal pri rôznych ťažkostiach na to ako sa stravujem. Dnes viem, že správne pripravená a nakombinovaná strava je naozaj liekom, prirodzeným a láskavým k nášmu telu. Vždy, keď budem mať príležitosť si opäť rada Monikino rozprávanie vypočujem, pretože i medzi „riadkami“ nájdem vždy niečo nové, zaujímavé ... čo som pri predchádzajúcich rozprávaniach nezachytila a možno som niečo i nesprávne pochopila alebo si zle vysvetlila. Srdečne Ti Monika ďakujem za všetky cenné rady, ktoré som na stretnutiach s Tebou získala ja a tiež ďakujem že sa so svojimi poznatkami rada podelíš i s ostanými vďačnými poslucháčmi. Prajem Ti naďalej hodne spokojných priaznivcov.

Ľudka Mináriková

Už Tvojom na prvom workshope Chyby v stravovaní som sa cítila konečne na správnom mieste. Zaujala si ma informáciami a vedomosťami, ktoré mi pred tým žiadny lekár ani výživový poradca nepovedal, a to som ich pochodila počas 7 rokov už celkom hodne. Vždy to bolo o samých diétach a zákazoch, čo jesť a čo nejesť bez toho, že by mi to niekto vedel vysvetliť a oddôvodniť a príčina problémov nebola riešená. Po workshope som absolvovala kurz Strava ako liek a ten vrelo odporúčam, pretože mi priniesol detailnejšie informácie napríklad ako kombinovať potraviny, ako ich pripravovať, ako sa stravovať podľa sezónnosti alebo ako sa vyvarovať chybám v stravovaní, potraviny podľa TČM a iné. Na kurze sa mi veľmi páčila príjemná atmosféra, ktorú si navodila a pozitívna energia, ktorú vyžaruješ. Tiež oceňujem Tvoje rady a odporúčania, je vidieť, že máš prehľad a skúsenosti. Páči sa mi tiež, že si pýtaš spätnú väzbu a úprimne sa zaujímaš o naše pocity.  Vždy som sa na kurz tešila a na každom som sa dozvedela vždy niečo nové a podstatné. Vedie ma k tebe intuícia a som rada, že som sa kurzu zúčastnila.

Zuzka Leskovská

Roky som len chodila po lekároch, riešila jeden zdravotný problém za druhým, počúvala postupné zakazovanie niektorých potravín, stresovala sa pri pomyslení na jedlo a motala sa v začarovanom kruhu. Pri tvojej prednáške o chybách v stravovaní som si uvedomila, že sa ma žiaden lekár nepýtal, čo jem, ako, kedy,... a ustavičné nútené diéty vlastne dobré vôbec neboli. Kurz Strava ako liek som uvítala ako možnosť pozrieť sa konečne bližšie aj na tému stravovanie. Západný a východný pohľad na výživu, najčastejšie chyby, ktoré robíme v stravovaní a nakoniec čo všetko z toho vyplýva - ktorá je tá skutočne vhodná strava, bohatá na látky, ktoré potrebujeme a bez toho, čo nám škodí. Pre mňa to bolo aj dosť motivujúce v tom, že som sa začala na potraviny pozerať aj inak ako doteraz a dohľadávať si o tom viac, snažiť sa to všetko aj postupne používať vo svojom živote. Som rada, že ľudia ako ty, Monika, existujú a oceňujem, že všetko, čo nás učíš, je z vlastnej praxe, zažité, vyskúšané, nie iba niekde prečítané. Bolo mi cťou spoznať ťa.

Janka

"Ak by ste si mali vybrať niekoho, kto vám poradí ohladne stravy, vyberte si Moniku. Je to studnica hlbokých vedomosti, bohatých osobných skúseností, briskného humoru a hlavne autenticity. Jej prístup je hlboko rešpektujúci, no na druhej strane silno motivujúci k zmene, ak ju potrebujete. Vysvetlí vám súvislosti a nebudete sa stačiť čudovať, čo všetko už po pár minútach vie o vašom tele:) A po par dňoch dodržiavania jej rád sa budete čudovať este viac. Ten pocit ľahkosti a skvele fungujúceho tela je na nezaplatenie:)"

Stanka,
Terapeutka Duše a zakladateľka Šťastná žena

"Už dlhši čas som hľadala spôsob ako by som mohla zmeniť svoj jedálniček k lepšiemu. Kurz Strava ako liek ma naučil ako sa stravovať správne berúc do úvahy pravidlá čínskej medicíny a západného prístupu k výžive. Našla som v ňom inšpiráciu robiť veci inak a taktiež cestu k zlepšeniu môjho zdravotného stavu. Zmeny som začala zavádzať postupne už počas kurzu a pozitívny výsledok sa dostavil už po niekoľkých dňoch. Monika viedla kurz v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Z jej prístupu bolo zrejmé, že svojimi znalosťami nám chce pomôct naučiť sa vyberať si správne potraviny a taktiež ako si ich pripraviť. Keď vidíte jej presvedčenie, že strava lieči, viete, že ste v dobrých rukách. Verím, že účasť na tomto kurze je výbornou investíciou do zdravia každého z nás." Gabika

Gabika T.

Kurz Strava ako liek - Na každej časti kurzu som sa dozvedela niečo dôležité, čo v stravovaní robím inak, ako by sa malo. (a to sa mi zdalo, že sa o zdravú stravu celkom zaujímam :D). Monika je veľmi kompetentná v tejto oblasti, všetkým účastníkom kurzu ochotne odpovedala na otázky, ktoré nám výrili v hlave, či už sa týkali priamo kurzu alebo otázok správneho stravovania (ktoré niekto počul alebo čítal). Vedela zaujať postoj k všetkému opýtanému. Ja osobne si rada nechám poradiť od ľudí, ktorí na tom niekedy zdravotne neboli najlepšie, sami si našli svoju cestu a zo skúsenosti overených na vlastnej osobe potom pomáhajú ostatným. Spokojnosť nadovšetko a odporúčam. Určite dobre investované peniaze do svojho zdravia.

Lucka

Na osobnú konzultáciu k Mon ma priviedla úprimná a hlboká túžba po porozumení sebe samej. Vnútorný hlas mi hovoril, že u Mon nájdem široké portfólio možností priamo pod jednou strechou :). Netrvalo dlho a správnosť vyššieho vedenia sa potvrdila :). S vysokým stupňom dôvery som sa zverila do rúk osôbke, pri ktorej som reálne pocítila, že som na tom správnom mieste. Úprimný záujem, osobný, individuálny a komplexný prístup Mon som pocítila od prvého momentu. Stretli ste sa vo svojom živote s možnosťou 15-minutovej konzultácie zdarma, vďaka ktorej by ste sa mali možnosť rozhodnúť, či je daná osôbka, jej prístup a aj samotný postup pre vás ten správny ;)? Za seba môžem čestne prehlásiť, že som sa s takýmto otvoreným a veľkorysým prístupom po prvýkrát stretla až u Mon. Som úprimne vďačná, že môžem šíriť toto láskyplné posolstvo ďalej. Moni, úprimne a z hĺbky celého svojho <3 ďakujem za to, že SI :). Ďakujem Ti veľmi pekne za všetko, čo prinášaš do môjho života :). Už teraz sa teším, čo všetko ešte spoločne objavíme a zažijeme :).

Kika Koleňová

K Monike som prišla prvýkrát na terapiu Cesta. Bola som v tom čase veľmi nešťastná a zúfalá, plná strachov a obáv, úzkosti, ktoré sa rokmi stupňovali. Lekári mi chceli predpisovať antidepresíva, no ja som vedela, že tým opäť potlačím všetky emócie a nevyliečim sa. Už po prvom stretnutí s Monikou som sa cítila lepšie. Monika bola úžasná, cítila som ku nej obrovskú dôveru. Presne vedela, ako na mňa a na moju neustále pracujúcu ustráchanú myseľ. Terapie boli intenzívne, v mojom živote prichádzalo k zmenám. Začala som sa cítiť silnejšia, sebavedomejšia, spoznala som svoje strachy, učila sa spracovávať svoje emócie. Časom mi poradila aj zmenu stravy kvôli zdravotných problémom, ako hrčky v prsníkoch, ekzém a iné.. Už po mesiaci som videla výsledok, ekzém na ruke úplne zmizol a mám pocit, že hrčky v prsníkoch sú menšie. Na odporučenie Moniky som absolvovala seminár Donna Divina, za čo som jej veľmi vďačná. Bol to neskutočný, úžasný, transformačný zážitok. Práca na sebe je dlhodobý proces, niekedy veľmi ťažký, ale zároveň krásny a naplňujúci. Monike patrí moje veľké ďakujem, veľmi si ju vážim a môžem len odporúčať všetkým, čo majú akýkoľvek problém (zdravotný, psychický) alebo si len nevedia poradiť s nejakou životnou situáciou.

Janka

Nie je veľa ľudí v mojom živote, ktorých človek bez predsudkov može odporučiť druhým. Sama sa venujem štúdiu čínskej dietetiky, ale bez nejakých poklonkov možem povedať, že až Monikine rady, články, odporúčania mi vniesli jasnejšie svetlo ako tieto vedomosti transformovať do reálneho života, našich podmienok tu na Slovensku. Cesta, ktorou si Monika prešla a stále prechádza ako každý z nás nie je naozaj ľahká, ale ona má dar podeliť sa o svoje poznanie, odvahu posunúť ho ďalej ale najme veľké srdce, ktoré nesúdi je naplnené láskou a potrebou pomáhať druhým. Neverím na náhody a to že som ju osobne stretla vo svojom živote bol pre mňa dar. Tak ak ešte nejaká dušička váha či ju kontaktovať, pretože cíti, že práve ona by jej mohla v nejakom smere pomocť nech sa riadi svojim srdcom a pocitom, určite je u Moniky na správnom mieste v správnych láskavých rukách človeka s veľkým srdcom.

Lenka Tonhauserová

Konzultácie s Monikou sú pre mňa skutočným obohatením. V júni 2015 som zmenila jedálniček podľa jej rád a napriek mojej prirodzene skeptickej povahe sa nestíham diviť aké zmeny sa v mojom živote udiali. Od detstva som mala problémy s trávením. Vlastne som si ani nevedela predstaviť aké to je, keď má človek po jedle dobrý pocit. Až kým som ho nezažila... Vyriešili sa mi chronické problémy s pleťou (tiež sa mi nechcelo veriť, že je to naozaj možné), mám omnoho viac energie, chuti niečo robiť - či už so sebou alebo so svetom okolo. Prirodzene som schudla okolo 6 kíl a ani neviem ako. Nebol to totiž môj prvotný cieľ. Monika ma na mojej novej ceste celý čas sprevádzala. Vždy bola ochotná poradiť, skonzultovať, ukázať či navariť. Boli sme spolu dokonca aj nakupovať. Je šikovná a ochotná a čo sa týka stravy, jednou z jej najväčších predností je to, že nie len radí, ale tak naozaj aj žije. Je pre mňa prototypom zdravého životného štýlu. Cvičí, rozvíja sa... Skrátka človek, pri ktorom cítim, že mu môžem dôverovať. Za ostatných pár mesiacov som sa aj ja veľa naučila. Vidím absurdnosť mnohých smiešnych diét a spôsobov stravovania, pochopila som, čo znamená dávať organizmu dobrú výživu. Naučila som sa, čo mám z jedálnička vylúčiť, ale aj omnho podstatnejšiu vec a to - čo do neho zaradiť, čo moje telo naozaj potrebuje. Jesť pre zdravie je skvelý pocit. Vyskúšajte ho! Monika Vás touto životnou zmenou kompetentne prevedie.

Simona Tatliaková,
psychologička

Aj keď som už síce mala základné vedomosti o strave podľa piatich elementov, Mon mi pomohla doladiť jedálniček tak, aby som mohla vysadiť hormonálnu liečbu bez toho, aby som sa obávala, že moje ochorenie sa bude stále zhoršovať. Najdôležitejším a zároveň najťažsím krokom bolo vysadenie všetkých jednoduchých cukrov. Veľmi ma však motivovalo, že sama Mon s tým mala skúsenosti, a že v jej prípade to zafungovalo. Tiež mi odporúčila doplnky výživy, ktoré by mi pomohli pri liečbe. Začala som robiť pravidelné očisty. Výsledok nedal na seba dlho čakať. Síce sa mi ešte nepodarilo môj problém úplne vyriešiť, ale bolesti sa zmiernili a keď sme si s partnerom povedali, že necháme prírodu, aby rozhodla či máme mať bábätko, takmer hneď som otehotnela. A to aj napriek tomu, že v prípade mojej "diagnózy" štatistiky uvádzajú až 40%nú neplodnosť. Rovnako počas tehotenstva som neriešila žiadne klasické tehotenské problémy, ako je nevoľnosť, opuch končatín apod.. Po narodení našej dcérky sa stravujem ako predtým. Zatiaľ je dcérka spokojná a prospieva bez toho, aby sme riešili bolesti bruška alebo koliky. Vďaka Mon som na správnej ceste, určite budem týmto smerom viesť aj našu dcérku a už sa veľmi teším na varenie prvých zdravých príkrmov :)))

Gabika Mrláková,
ekonómka

Moniku môžem len odporučiť. Je veľmi citlivá a komplexná terapeutka. Dokáže pomôcť liečiť ako fyzickú, tak aj duševnú stránku človeka. Ja sama vnímam silné prepojenie medzi fyzickým a duchovným telom,  a že je potrebne starať sa rovnako o obe. U Moniky je istota, že ani jedna časť neostane zanedbaná.  Už od prvého stretnutia nebudete mať pocit, že to má všetko len načítané, práve naopak, je cítiť, že za každou radou je vlastná skúsenosť. Moja veľká vďaka za všetku pomoc.

Katka

Keby ste ma stretli alebo poznali ešte pred troma rokmi a videli by ste ma dnes, určite by ste ma nespoznali. Prešla som za ten čas toľkými pozitívnymi zmenami, že nielen ja sama, ale aj moje okolie ma začalo inak vnímať. Za tým všetkým sa skrýva neobyčajne výnimočná osoba - MONIKA. Monika mala v minulosti viaceré zdravotné problémy, ona je ale príliš veľká bojovníčka a preto, keby si nepozisťovala, nenaštudovala a nevyskúšala všetko možné, to by jednoducho nebola ona. A ja som len s údivom pozorovala, ako sa moja najlepšia kamarátka mení postupne v zdravú osobu a má na každý problém odpoveď a riešenie. Na začiatku mi začala dávať rady, čo by mi pomohlo aj pri mojich zdravotných problémoch, akými boli časté zápaly močových ciest, chrípka, nádchy, problémová pleť a pod. Vysvetlila mi, že zdravá strava je jedna zo základných piliérov úspechu zdravého života. Dostala som sa na ozdravný seminár, ktorý Mon organizovala, a po ktorom som sa cítila ako znovuzrodená. Cítila som sa zregenerovaná, plná života. Keď som začala na sebe a svojom zdraví pracovať a videla som, ako veci fungujú a začínajú do seba zapadať, Monika mi pomohla ísť ešte ďalej. Ukázala mi, ako sa dá posúvať aj po fyzickej stránke formou jógy a pohybu, formou meditácie a rovnako tak aj duševnej cesty a odhalenia svojej podstaty a toho, akou osobou som. Dnes som neskutočne šťastná vo svojom súkromí, prestali mi všetky zdravotné problémy, načerpala som kopu nových vedomostí a viem, že všetko už teraz zvládnem. Monička ďakujem ti, si obrovský poklad a verím, že pomôžeš ešte ohromnému počtu ďalších ľudí, lebo v tom si skvelá a za to ti patrí veľká VĎAKA!

Lenka Strmeňová,
podnikateľka

K Monike som sa dostala cez moju kamarátku. Som dôchodkyňa a v čase keď som k nej prišla som sa už zaujímala o zdravšie stravovanie. Prvotne som išla k Monike, lebo som chcela schudnúť. Nevedela som však, že mi to prinesie aj množstvo ďalších výhod. Po konzultácií s ňou som pochopila, že zdravá strava vyzerá ináč ako som si myslela, a že napriek môjmu veku sa môžem cítiť zdravo a plná energie. Schudla som už 8 kíl /bez jojo efektu/, moja dlhoročná bolesť kolien a kĺbov sa výrazne zmenšila a mám oveľa viac energie. Robievam si dvakrát ročne očistu, každý deň si varím zdravú stravu a kedykoľvek potrebujem, poradím sa s Monikou a ona mi ochotne pomôže. Okrem toho sa s ňou často rozprávam o mnohých duchovných veciach, ktoré ma zaujímajú. Veľmi jej ďakujem za jej pomoc.

Milka Kulichová,
dôchodkyňa

Monika už na prvej konzultácii podľa mojich opísaných ťažkostí pomenovala môj zdravotný problém a ponúkla mi riešenie. Ďakujem za jej praktické informácie pre pochopenie, ako funguje moje telo. Taktiež za nové stravovacie návyky. Vďaka jej komplexným informáciam a jej pomocou na telefóne, som mohla od prvého dňa kompletne zmeniť svoj životný štýl. Teraz sa cítim zdravšie a plná energie.

Ivetka Jurčíková,
manažérka