Telové odzbrojovanie

Telová terapia je terapia, ktorá ako už hovorí samotný názov pracuje s fyzickým telom. Nie je založená na práci s mysľou a podvedomím, práve naopak. Terapia s telom môže zahŕňať dotyky, prácu s dychom či prácu s energiou, v závislostí od toho, aká konkrétna terapia sa používa.

Telová terapia je vynikajúca metóda pre „mysľových“ ľudí. Nie je pri nej vôbec dôležitý príbeh, dôležité je to, čo sa deje v tele a s telom. Hlava sa tak dokáže pri nej viac vypnúť a myšlienky ukludniť. Vďaka tomu sa klient dostáva do prítomnosti a do skutočných pocitov v sebe samom.

Veľa ľudí je od svojho tela odpojená. Nedovoľujú si cítiť svoje pocity, emócie, utekajú k myšlienkam a predstavám. Telová terapia nám pomáha vraciať sa späť k nemu, pomáha nám vytvárať si k nemu opätovne pozitívny vzťah a učí nás, ako veľmi je naše telo dôležité. V našom tele sa ukrývajú všetky odpovede a preto je veľmi dôležité na tomto mieste aj hľadať.

 

TELOVÉ ODZBROJOVANIE 

Ozdbrojovanie tela je liečebná metóda, ktorá pracuje na všetkých úrovniach našeho tela – fyzickom, emočnom, duševnom, či energetickom. V celom tele, no najmä v našich svaloch, máme uložené mnohé rokmi potláčané emócie. Tie sú dôsledkom rôznych zranení, traumát, bolesti či nezdravých presvedčení. Vďaka tejto metóde je možné ich z našho tela postupne uvoľnovať, čo následne prináša pocity úľavy, slobody, jemnosti či pokoja. Odstraňovaním nízko vibračných emočných blokov (strachov, hnevu, frustrácie, pocitu viny, hanby, a mnohých iných) sa naše telo môže otvárať tým vysoko vibračním (radosti, láske, voľnosti a iným). V tele začne prúdiť zdravá živá energia, fyzicky prestávame byť unavení a duševne sa cítime odľahčení.

V akých prípadoch môže byť táto terapia nápomocná?

  • rôzne fyzické ochorenia, najmä pohybového aparátu
  • hlboko potlačené emočné bloky
  • úzkostné stavy, panické ataky, depresie
  • uvoľnenie tela
  • púšťanie kontroly a obranných mechanizmov

Než sa pustíme do terapie…  

Predtým, ako klient absolvuje terapiu odzbrojovania, je potrebné absolvovať Rozhovor s terapeutkou. Je to hlavne z dôvodu posúdenia, či je klient na terapiu pripravený, či ju vôbec môže absolvovať a takisto slúži toto stretnutie na vytvorenie si dôvery. Práve aj klient sa môže po tomto sedení rozhodnúť, že terapiu absolovať so mnou nechce, čo je úplne v poriadku.

Ako prebieha terapia odzbrojovania? 

Najjednoduchšie ako vám popísať túto metódu je predstavou o hĺbkovej masáži. Klient leží na stole a terapeut pracuje s jeho fyzickým telom. Postupne na tele stláča rôzne body, pod určitým uhlom, určitou intenzitou a tlakom. Tieto body sú vo väčšine prípadov bolestivé, nakoľko sú v nich práve uložené staré zranenia a emočné blokády. Aktiváciou týchto bodov sa môžu tieto nánosy z tela uvolniť a odstrániť. To, s akou časťou tela bude terapeut pracovať a ktorým bodom sa bude venovať, zhodnotí na základe spomínaného uvodného rozhovoru.

Trvanie terapie: samotná terapia trvá približne 1 hodinu

Frekvencia opakovania: je  veľmi individuálna, no vo väčšine prípadov odporúčam absolvovať terapií viac

Cena terapie: 90eur

Miesto: terapia prebieha v Borinke pri Bratislave

Terapiu je možné urobiť aj v pohodlí vášho domova (okolie Bratislavy), vtedy je príplatok za stretnutie 30 eur, t.j 120 eur dokopy.

Referencie:

„Moja hlava neustále šrotuje, vymýšla si scenáre. Našla som však rýchlu pomoc 🙂 Telovú terapiu/odzbrojenie u Moniky. Vráti ma rýchlo do tela, či chcem/či nechcem. Netreba žiadne slová, len sa uvoľniť a prežiť si to. Uvoľnenie, ktoré zažívam po tejto terapii je ako droga. Vždy keď mám ťažký deň, tak si na terapiu spomeniem a najradšej by som ju absolvovala znova a hneď. Bola som na terapií už viackrát a vždy to malo obrovskú hĺbku. Odporúčam si to každému zažiť. Stojí to totiž za to oslobodenie.“ Maťka J.

„To, že sa nespracované emócie a bloky ukladajú v tele, mi bolo známe. Ale to, že existuje jednoduchý nástroj na ich uvoľnenie, som objavila až u Moniky. Ten pocit po odzbrojovaní stojí za to, spadne z vás batoh, ktorý ste roky vláčili so sebou….Odporúčam zaťiť a hlavne opakovať :)“ Janka K.

Pozrite si tiež ďalšie telové terapie – Terapia čistenia traumát a Emocionálnu jogu.