Terapia Cesta

CESTA je liečebno-transformačná metóda, ktorú objavila američanka Brandon Bays v čase, keď jej lekári našli nádor na maternici o veľkosti basketbalovej lopty. Bez absolvovania operácií či použitia liekov sa Brandon kompletne vyliečila za necelých 7 týždňov. Metóda Cesta sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela a mysle a využíva sa už vo viac ako 40 krajinách sveta. Základy metódy Cesta boli položené na znalostiach a štúdiách známeho endokrinológa Dr.Deepak Chopra a renomovanej molekulárnej biologičky doktorky Candace Pertovej, ktorá pri mnohých príležitostiach hovorila na pôde amerického Kongresu o svojich neuveritelných objavoch a o vplyve, ktorý majú potláčané spomienky na naše bunky.

horse-430441_640

V čom je podstata Cesty?

Vo chvíli, keď emóciu prežívate naplno, vaše telo vypúšťa do krvi určité biochemické látky. V prípade, že emócia nie je vyjadrená alebo je priam potlačená, tak sa tieto chemické látky usadia vo vnútri vašich buniek. Dr Bruce Lipton, Candace B. Pert, Ph. D. a Deepak Chopra, M. D. na molekulárnej úrovni dokázali, že potlačené emócie môžu viesť k tomu, že sa jednotlivé bunkové receptory zablokujú. Tieto bloky sa vzápätí stávajú prekážkou komunikácie, ktorá prebieha medzi zdravými bunkami, čím poškodia funkcie tela a následne spôsobia chorobu. Naopak, ak dovolíme emóciám a pocitom slobodne sa prejaviť, necháme receptory buniek otvorené, nezablokované, čím pomôžeme telu udržať sa zdravé.

Čo vám môže Cesta priniesť? Slobodu, radosť, autenticitu. Vedomý život, život v prítomnosti, v láske. Duševnú pohodu, pokoj, vyrovnanosť, sebalásku.

Čo vám môže Cesta zobrať? Množstvo strachov, obáv, smútku, neistôt. Stres, nepokoj, podráždenie, agresiu. Negatívne presvedčenia, sebadeštrukciu, pretvárku, hry vášho ega.

Objednať sa na terapiu Cesta

Ako prebieha proces Cesty?

Počas celého procesu sedíte so zavretými očami, vystretým chrbtom a nohami na zemi pre správne prúdenie energie a počúvate, čo vám hovorí terapeut. Do procesu sa účastník terapie prirodzene ponára cez relaxáciu a uvoľnenie. Po uvoľnení prichádza práca s emóciami. Klient rozpráva o svojich pocitoch, vnemoch, ktoré v danej situácií cíti a privítava ich, aj keď môžu byť častokrát nepríjemné. Počas prechodu vrstvami emócií sa zvyčajne objaví stará, niekedy aj zabudnutá, a pre účastníka často krát aj bolestivá spomienka. V tejto vrstve sa „založí“ táborový oheň. Pri tomto táborovom ohni sa stretáva s človekom, ktorý sa mu s danou bolestivou spomienkou spája. Tu prichádza moment, kedy klient vypovie všetko, čo bolo vtedy nevypovedané, čím vyprázdňuje všetky potláčané emócie. Po pochopení zmyslu a významu situácie, prichádza príležitosť odpustiť, čím sa staré bolestivé puto preruší a prirodzene prichádza hlboká úľava a uvoľnenie. U každého prebieha proces ináč, no zvyčajne v rozmedzí 1,5 – 2 hod. pričom účastník je celý čas pri vedomí a všetko si pamätá a vníma.

Pre koho je Cesta určená?

Pre každého, kto chce žiť vedomý život, život v poznaní, autenticite, láske a slobode. Pre každého, kto chce spoznať svoje skutočné JA. Cesta je metóda známa po celom svete, v niektorých mestách dokonca preplácaná poisťovňou. Príbehov ľudí vyliečených z rôznych fyzických či duševných problémov vďaka tejto terapii je obrovské množstvo. Vy môžete byť ďalší.

Neviete si to celé predstaviť? Ani ja som nevedela. Cesta je o pocitoch a tie sa slovami ťažko vysvetľujú. Cestu si treba zažiť.

Cena terapie: 90 eur

Trvanie terapie: cca 1,5 hod

Opakovanie: individuálne

Pred terapiou je potrebné absolvovať Rozhovor s terapeutkou.

Referencie z oblasti terapie Cesta nájdete tu: Ako mi Mon zmenila život

Prečítajte si, ako som sa dostala k terapii Cesta ja.