Terapia čistenia traumát

Telová terapia je terapia, ktorá ako už hovorí samotný názov pracuje s fyzickým telom. Nie je založená na práci s mysľou a podvedomím, práve naopak. Terapia s telom môže zahŕňať dotyky, prácu s dychom či prácu s energiou, v závislostí od toho, aká konkrétna terapia sa používa.

Telová terapia je vynikajúca metóda pre „mysľových“ ľudí. Nie je pri nej vôbec dôležitý príbeh, dôležité je to, čo sa deje v tele a s telom. Hlava sa tak dokáže pri nej viac vypnúť a myšlienky ukludniť. Vďaka tomu sa klient dostáva do prítomnosti a do skutočných pocitov v sebe samom.

Veľa ľudí je od svojho tela odpojená. Nedovoľujú si cítiť svoje pocity, emócie, utekajú k myšlienkam a predstavám. Telová terapia nám pomáha vraciať sa späť k nemu, pomáha nám vytvárať si k nemu opätovne pozitívny vzťah a učí nás, ako veľmi je naše telo dôležité. V našom tele sa ukrývajú všetky odpovede a preto je veľmi dôležité na tomto mieste aj hľadať.

 

ČISTENIE TRAUMÁT 

Táto terapia pracuje s fyzickým telom, s pohybom, s trasením, s dychom a energiou. Terapia je bezbolestná, no veľmi hlboká. Vďaka špeciálnym technikám sa z tela uvoľnujú dlho potláčané traumy, menej či viac závažné. Pracuje najmä s emóciou strachu, no takisto aj s ostatnými emóciami. Terapia prináša úľavu na fyzickej úrovni, no aj na duševnej. Klient sa cíti uvoľnený, pokojný a napojený na svoje telo.

V akých prípadoch môže byť táto terapia nápomocná?

  • zbavovanie tela traumatických zážitkov
  • uvoľňovanie hlboko potlačených strachov
  • uvoľnovanie hlboko potlačených emočných blokád
  • prepojovanie s telom
  • uvoľnovanie fyzických stagnácií v tele
  • uvoľňovanie energetických stagnácií v tele

Než sa pustíme do terapie…  

Predtým, ako klient absolvuje terapiu čistenia traumát, je potrebné absolvovať Rozhovor s terapeutkou. Je to hlavne z dôvodu posúdenia, či je klient na terapiu pripravený, či ju vôbec môže absolvovať a takisto slúži toto stretnutie na vytvorenie si dôvery. Práve aj klient sa môže po tomto sedení rozhodnúť, že terapiu absolovať so mnou nechce, čo je úplne v poriadku.

Trvanie terapie: približne 1 hodinu

Cena terapie: 90 eur

Miesto: terapia prebieha v Borinke pri Bratislave

Terapiu je možné urobiť aj v pohodlí vášho domova (okolie Bratislavy), vtedy je príplatok za stretnutie 30 eur, t.j 120 eur dokopy.

Táto terapia je veľmi dobrá v kombinácií s Emocionálnou jogou.

Pozrite si tiež ďalšiu telovú terapiu – Telové odzbrojovanie.