Kto som?

Publikované vo Vitalita Júl 2021

Jedno telo, mnoho podôb – má v sebe každý z nás. Na objavnú cesto do farebného sveta svojej duše a života, rolí, ktoré v ňom má, nás v tejto chvíli pozýva Monika Hodásová…
Zo srdca za tento odvážny a inšpiratívny krok Ďakujeme.

1. Som: Tá, ktorá sprevádza…
Už niekoľko rokov sprevádzam ľudí na ich ceste za zdravším, vedomejším a šťastnejším životom cez rôzne konzultácie, terapie, semináre, či prednášky. Ukazujem smer, motivujem, zvedomujem nevedomé.

2. Som: Tá, ktorá šíri radosť a svetlo…
Milujem sa smiať a prinášať humor a zábavu všade kde sa dá. Častokrát za mnou chodia veľmi chorí pacienti a ja sa vždy teším, keď im môžem vyčariť úsmev na tvári. S priateľmi a s rodinou som vždy tá, ktorá rozveselí celú spoločnosť.

3. Som: Tá, ktorá je večne hravá…
Som večné dieťa. Vymýšľam stále niečo nové, rýchlo ma omrzí poznané. Milujem sa jašiť, štekliť, doťahovať. Som pojašená a správne šibnutá.

4. Som: Tá, ktorá lieči ženy…
Svoje poslanie som našla v práci so ženami. Kedysi som ich nezniesla, veľmi mi ubližovali. Dnes ich milujem, sprevádzam ich a liečim. Môj seminár Prebudenie vedomej ženy je ako moje dieťa, vytvorené, porodené a je o neho veľmi dobre postarané. Transformácie, ktoré sa dejú na ženách vďaka môjmu poslaniu a ktoré môžem sledovať denne, ma nesmierne vyživujú a posúvajú ďalej a ďalej.

5. Som: Tá, ktorá je spojená s prírodou…
Bývam pod lesom a ráno sa budím so štebotom vtáčikov. Mám 13-ročného labradora a ročného čierneho kocúra. Zvieratká a produkty z nich nepapám už veľmi dlho, radšej sa na nich pozerám. Mojim bezpečným miestom v meditáciách býva najčastejšie lúka plná kvetov. Narodená som v elemente drevo, no pri svojej práci sa spájam so všetkými živlami našej matičky Zeme.

6. Som: Tá, ktorá čaruje…
Častokrát som mojimi blízkymi označovaná za čarodejku, bosorku, šamanku. A vôbec mi to nevadí, lebo ňou naozaj som. Či v súkromí, či pri práci. Som veľmi senzibilná, veľmi vnímavá, napojená na svoje inštinkty, svoje srdce a svoje vyššie ja. Vnímam energie okolo seba, vnímam energie ľudí, s ktorými pracujem a vnímam aj energie celosvetové. Je to obrovský dar, no nie vždy jednoduchý.

7. Som: Tá, ktorá je divoká…
Nespútaná divoška, to som ja. Nahá tancovať v daždi, preskakovať ohne, vášnivo sa milovať, behať po lese so zverou, to všetko ma vystihuje. Milujem voľnosť a spontánnosť, nemám rada pravidlá a štruktúry (ikeď ich niekedy žijem).

8. Som: Tá, ktorá je priama…
Jedna z mojich hlavných čŕt a dôvodov, prečo ma ľudia vyhľadávajú. Nastavujem čisté zrkadlo. Sebe, aj ostatným. Kedysi s drzosťou, dnes v láske. Keď chcete počuť môj názor, nebudem ho zaobaľovať do ničoho navyše. Poviem vám ho presne tak, ako ho cítim, s otvoreným srdcom.

9. Som: Tá, ktorá miluje hudbu…
Hrám na ukulele, na gitaru, mám doma bubny a rôzne hrkálky. Od malička som tancovala a to mi zostalo dodnes. Síce nie na pódiu, no za to skoro pri všetkom, kde sa to dá. Spievam koľko vládzem, v sprche, pri varení, pri šoférovaní, len tak lebo sa mi chce. A je mi jedno či to viem alebo nie, hlavne že to milujem.

10. Som: Tá, ktorá tvorí…
Každý mesiac pre čitateľov Vitality tvorím Poradňu zdravia. Okrem toho som autorkou knihy Vedomá cesta za zdravím. Píšem články do časopisov a na môj blog, kreslím, skladám hudbu. Vymýšľam stále nové projekty, nové prednášky, kurzy, semináre. Ale hlavne som tvorkyňou svojho života a SEBA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *