Ľadová kráľovna – zmrzlina

ice-cream-770994_640Nedávno som zaregistrovala na facebooku, že sa koná festival v jedení zmrzliny, čo v preklade pre mňa znamená „hromadné ničenie zdravia“. Prečo? Zmrzlina patrí svojím zložením k najnezdravším potravinám, ktoré ľudstvo vymyslelo.  Cukor, mlieko, farbivá, konzervanty, éčka, múka a chlad – takáto divoká kombinácia je pre náš organizmus viac než zaťažujúca. Rozoberme si to podrobnejšie:

  • cukor patrí na prvé miesto nezdravých potravín a je častokrát označovaný za biely jed – pozrite sa na všetky jeho negatíva
  • mlieko patrí hneď na druhé miesto v tomto rebríčku. O jeho vplyve sa môžete dočítať v článku Mliečny svet.
  • živočíšna bielkovina /mlieko/ nedokáže byť našim telom spracovaná, pokiaľ je v kombinácií so sacharidom /múkou/ alebo s cukrom. Mlieko potrebuje kyslé enzýmy a múka zase zásadité. Viac o vplyve nesprávnych kombinácií potravín si prečítajte v článku Delená strava.
  • všetky chemické prídavky v zmrzline zaťažujú našu pečeň. Pečeň je tzv. čističkou pre naše telo a všetky potraviny chemicky upravené dávajú tomuto orgánu výrazne zabrať. Ako si môžete svoju pečeň prečistiť?
  • no a v neposlednom rade vďaka silnému chladu oslabujeme aj svoje obličky a slezinu. Tie totiž z pohľadu tradičnej čínskej medicíny chlad neznesú, rozhodne nie takýto extrémny.

RADA NA ZÁVER: Ak už zmrzline neviete odolať, vyberajte si najmenšie zlo. Môžete si vyrobiť doma vlastnú, prípadne už existujú aj predajcovia, ktorí si škodlivosť bežne pripravenej zmrzliny uvedomujú a rozhodli sa to zmeniť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *