Celostný prístup k zdraviu

Dlhé roky som trpela zdravotným problémami a každý jeden lekár, ku ktorému som prišla sa na mňa pozeral iba z pohľadu jeho špecializácie. Nikto nikdy ku mne nepristupoval celostne, nikto sa na moje telo nepozeral ako na jeden celok. Nikto nikdy nehľadal komplexné súvislosti. A tak samozrejme nebolo možné, aby sa moje telo vyliečilo. Až kým som sa nerozhodla to urobiť ja sama. Môžem sčasti hodiť vinu na štát, lebo tu nevytvára na to podmienky. Lebo tu nemáme kliniky /štátne/, v ktorých by sa pacient liečil komplexne, holisticky. Môžem hodiť vinu aj na samotných lekárov a na ich iniciatívu hľadať skutočné príčiny ochorenia a nie dávať na všetko iba leukoplasty a zakrývať nám oči. Ale ja ju nechcem hodiť na nikoho. Zdravie je iba v našich rukách. My sme zodpovední za to, v akom stave je naše telo.

Cítim však nevyhnutnosť ukazovať ľuďom, že na veci sa treba pozerať z viacerých uhlov a že nie sú veci čiernobiele. A hlavne čo sa týka nášho zdravia. Čo to v praxi znamená?

  • Že to nie je vždy IBA o strave
  • Že to nie je vždy IBA o emóciách
  • Že to nie je vždy IBA o pohybe
  • Že nie je strava, ktorá je univerzálne vhodná pre každého
  • Že nie všetci máme rovnaké vzorce správania a traumy a je pre nás všetkých vhodný rovnaký postup „čistenia“ týchto zážitkov.

Zdravie je ako puzzle. Treba k nemu viaceré kúsky, aby vytvorilo žiadaný obraz. A keď čo i len jeden kúsok tohto puzzle chýba, už to nie je ono. A tohto stavu dosiahnete jedine celostným prístupom a pohľadom.

Ja vám tento celostný prístup ponúkam. Či v strave, či v pohybe, či emočnom/psychickom zdraví. Holistický pohľad na človeka a rešpektovanie individuality u každého jedinca sú mojimi hlavnými hodnotami pri práci. Dlhé roky neustáleho vzdelávania /ktoré stále pokračuje/, na svojom vlastnom tele vyskúšané všetky praktiky, stovky klientov – vďaka týmto kvalitám vám viem ponúknuť svoje vedomosti a služby. A verím, že môžem urobiť váš život zdravším a krajším.

Chcem pristupovať k strave celostne

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *